Szef rządu odwiedził województwo lubuskie. Premier Mateusz Morawiecki w Zielonej Górze uczestniczył w spotkaniu w firmie Ekoenergetyka-Polska S.A. i w pikniku rodzinnym w Swarzynicach. Premierowi towarzyszył wojewoda Władysław Dajczak.

Premier Mateusz Morawiecki w Zielonej Górze i na pikniku w Swarzynicy
Mateusz Morawiecki na pikniku w Swarzynicach – fot. LUW/Portal Gov.pl

Mateusz Morawiecki w Zielonej Górze

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z założycielami i zarządem firmy Ekoenergetyka-Polska S.A. z Zielonej Góry. Spółka dostarcza infrastrukturę do ładowania wspierając rozwój bezemisyjnego transportu elektrycznego. Wojewoda Lubuski i premier Mateusz Morawiecki w Zielonej Górze obejrzeli firmę i porozmawiali z właścicielami o jej dalszym rozwoju.

W czerwcu firma podpisała porozumienie w sprawie utworzenia i budowy Europejskiego Centrum Elektromobilności wraz z partnerami jak Polski Fundusz Rozwoju, miasto Zielona Góra czy Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Zobacz:   Kanalizacja w Nietoperku przyciąga inwestorów. 9 firm zgłosiło swoje oferty

Wiele osób twierdziło, że jesteśmy w pułapce średniego rozwoju, z której bardzo trudno będzie się wyrwać. Ostatnie lata pokazują, że wyrwanie się z niej jest możliwe, tak samo jak przebicie rozwojowego szklanego sufitu. To dzieje się na naszych oczach – mówił premier Morawiecki w Zielonej Górze podczas konferencji prasowej, podkreślając – Polski Ład to innowacje. Polski Ład udowadnia, że stawiamy na innowacyjny polski przemysł.

Premier odwiedził piknik rodzinny w Swarzynicach

Na zaproszenie wojewody Władysława Dajczaka premier udał się na piknik rodzinny organizowany w Swarzynicach. Wydarzenie miało zapoznać mieszkańców z założeniami Polskiego Ładu. Obecni na pikniku parlamentarzyści chętnie wysłuchali uwag oraz odpowiadali na pytania dotyczące szczegółów programu.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Polski Ład to życie na poziomie zachodu, ale na naszych, polskich zasadach. To jest możliwe bo w centrum Polskiego Ładu stoi słowo: sprawczość. To pewien sposób działania i myślenia o państwie. Próbujemy zmieniać rzeczywistość i w realny sposób zmieniać życie ludzi – mówił Mateusz Morawiecki w Swarzynicach do mieszkańców zebranych na pikniku.

Pieniądze z programów rządowych w województwie lubuskim są namacalne. Widać je w wyremontowanych drogach. Stworzyliśmy prawie 2000 miejsc opieki dla dzieci do lat 3. I seniorzy, niezwykle ważni seniorzy, którzy mogą integrować się i rozwijać w Domach Seniora i Klubach Seniora. Mamy 47 takich miejsc w całym województwie – podsumowywał wojewoda Władysław Dajczak.   

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Polski Ład to plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostały propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Plan przewiduje działania i inwestycje m.in. w zdrowie, rodzinę czy energetykę. Założenia Polskiego Ładu składają się z 10 obszarów i dotyczą najważniejszych aspektów w życiu Polaków.