Międzyrzecki policjant osiągnął kolejny sukces w brazylijskim Jiu-Jitsu. Tym razem mł. asp. Mariusz Kozber okazał się być niepokonany w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusz wygrał wszystkie swoje walki przed regulaminowym czasem.

Mariusz Kozber Mistrzem Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Jiu-Jitsu
Mariusz Kozber, Policjant z Międzyrzecza Mistrzem Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Jiu-Jitsu – fot. Lubuska Policja

W sobotę, 11 czerwca, na hali sportowej w Mińsku Mazowieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu Gi i No Gi. W zmaganiach o mistrzowski tytuł wzięli udział funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych. Zwycięzca, mł. asp. Mariusz Kozber, startował w kategorii Master 2 purpurowe pasy, na codzień jest policjantem w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Zobacz:   Pościg pod Międzyrzeczem na „starej trójce”. Zatrzymano poszukiwanego 36-latka

Policjant z Międzyrzecza Mistrzem Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Jiu-Jitsu

Policjant z Międzyrzecza Mistrzem Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Jiu-Jitsu został po stoczeniu ciężkich trzech pojedynków, które zostały zakończone przed czasem. To kolejny w ostatnim czasie sukces młodszego aspiranta Mariusza Kozbera. 28 maja międzyrzecki policjant wygrał II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski bjj gi & no gi. Dwukrotnie triumfował podczas rozgrywających się Mistrzostw Polski w Tarnowie Podgórnym.

Brazylijskie jiu-jitsu to jedna z wielu odmian sportów walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.