Lubuski poseł Łukasz Mejza i Poseł Zbigniew Ajchler ogłosili w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej powstanie nowej inicjatywy – stowarzyszenia Centrum. Ich współpraca ma opierać się na trzech priorytetach – gospodarce, samorządzie i rolnictwie.

Stowarzyszenie Centrum. Lubuski poseł Łukasz Mejza ogłosił powstanie nowej politycznej siły
for. materiały prasowe/Franciszek Przybyła

Chcemy przenieść ciężar debaty publicznej na tory samorządowe, gospodarcze i rolnicze. Dziś po tych torach rusza pociąg o nazwie Centrum. Zapraszamy każdego, kto chce wspólnie z nami działać w tych trzech obszarach. – podkreślał Poseł Mejza, inicjator tego stowarzyszenia.

Poseł Zbigniew Ajchler, który dzień wcześniej objął mandat poselski zaznaczył, że interesuje go tylko i wyłącznie współpraca merytoryczna: – W jakim stanie jest polskie rolnictwo, każdy widzi. Chcę popierać te projekty, które będą najlepsze, nie chcę narzucać sobie partyjnego gorsetu.

Jak zapowiadają dwaj posłowie niezależni, rozmawiają także z innymi parlamentarzystami w sprawie założenia koła poselskiego i już niedługo będzie widać efekty ich współpracy, poprzez projekty ustaw z zakresu gospodarki, samorządu i rolnictwa.