Rusza program społeczno-edukacyjny „Kurs jazdy na autostradzie”. Akcję organizuje spółka Autostrada Wielkopolska. Celem kursu jest poprawa umiejętności poruszania się po autostradzie i tym samym większe bezpieczeństwo na drogach.

Autostrada Wielkopolska organizuje kurs jazdy na autostradzie we współpracy z WORD-ami
fot. Pixabay

Kurs od samego początku cieszy się uznaniem Ośrodków Szkolenia Kierowców, jak i samych kursantów. Obecnie w akcji Autostrady Wielkopolskiej uczestniczy blisko 30 ośrodków, które przeszkoliły już ponad 170 osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami – wyjaśnia Anna Ciamciak, manager PR i rzecznik prasowa Autostrady Wielkopolskiej. Dodaje, że ośrodki szkolenia kierowców, które sąsiadują z autostradą A2 w województwie lubuskim i wielkopolskim, cały czas mogą dołączyć do inicjatywy.

Zobacz:   Jest długo oczekiwana umowa na budowę obwodnicy Drezdenka

Kurs jazdy na autoradzie jest przeznaczony zarówno dla osób, które dopiero uczą się jeździć, jak i tych, które mają już prawo jazdy. W tym roku program ma bowiem rozszerzoną formułę. Obejmuje również jazdy doszkalające dla kierowców, realizowane wspólnie z Ośrodkami Doskonalenia Techniki Jazdy.

Autostrada Wielkopolska organizuje kurs jazdy na autostradzie od minionego roku. Współpracuje przy nim ściśle z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Poznaniu i Zielonej Górze. Patronat honorowy nad programem objęli: marszałek województwa wielkopolskiego – Marek Woźniak, marszałek województwa lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.