Kilkunastu żołnierzy na jednośladach, wystartowało w trasę, by oddać hołd żołnierzom poległym na misjach zagranicznych. Z motocyklistami przed wyruszeniem w 4. Rajd Motocyklowy Weteranów spotkał się dowódca 12 WBOT – płk Dariusz Wyrzykowski.

4. Rajd Motocyklowy Weteranów
fot. 12WBOT

Za nami czwarta edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów. Akcja ma charakter ogólnopolski. Uczestnicy przez dwa dni odwiedzali groby żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju, by oddać im hołd. Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa przypada 29. Maja.

Miłośnicy motocykli z 12 WBOT udali się do Gniezna, Iwanowic, Dobrosołowa oraz Ślesina, by zapalić symboliczny znicz na grobach poległych weteranów. Wcześniej już odwiedzili kilka grobów poległych żołnierzy, które znajdują się w ich stałym rejonie odpowiedzialności.

Zobacz:   płk. Dariusz Wyrzykowski, nowy dowódca wielkopolskich terytorialsów objął stanowisko

Rajd Motocyklowy Weteranów to oddanie hołdu i uczczenie pamięci, żołnierzy, którzy zapłacili najwyższą cenę podczas służby na misjach wojskowych. W ten sposób okazujemy również wsparcie ich rodzinom, które nagle straciły ukochane osoby- tłumaczy st. chor. sztab. Grzegorz Gatkowski – koordynator rajdu 12 WBOT, weteran misji zagranicznych.

4. Rajd Motocyklowy Weteranów ma charakter ogólnopolski. Pilotażowa, pierwsza edycja odbyła się trzy lata temu z inicjatywy Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie.

Komentarze