Sięgnij po pełną groteski powieść o życiu przeciętniaka, które zupełnie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. Co może przynieść bohaterowi łamanie przykazań? Przekonaj się, czytając Dziesięć, której autorem jest Wojciech Hrehorowicz ze Świebodzina.

"Dziesięć" Wojciech Hrehorowicz. Premiera powieści autora ze Świebodzina
Materiały prasowe – fot. Wydawnictwo Novae Res

Poznaj Norberta Nijakiego, który jest najbardziej… przeciętnym mężczyzną na świecie. Wszystko robi albo słabo, albo źle, nie ma ambicji, jest tchórzliwy i nieporadny. W dodatku żyje pod pantoflem swojej despotycznej małżonki, Eufrozyny, która nie może się zdecydować, co jest jej największą pasją: oglądanie telenowel czy jedzenie.

Zobacz:   Świebodziński SECO/WARWICK otwiera biuro w Zielonej Górze

Jednak wbrew pozorom życie tych dwojga pełne jest skrajnych emocji, napięć i pragnień. A kiedy pewnego dnia Nijaki zaczyna łamać, jedno po drugim, dziesięć przykazań, wszystko wywraca się do góry nogami i nie można już mieć pewności, co jest rzeczywistością, a co pełną absurdu fikcją.

Norbert Nijaki jest nijaki nijakością wzorcową, idealną. Absolutną, niemal doskonałą. O ile nijakość może być doskonała. Chociaż, czemu nie? W końcu etykietkę doskonałości można przypiąć do każdej cechy określającej rzecz, zjawisko albo istotę. Zaczytaj się w powieści Dziesięć i przekonaj się, że czasem bycie nikim oznacza więcej niż bycie kimś.

Zobacz:   19-latek woził kolegów w bagażniku. Miało być fajnie a skończy się w sądzie

Wojciech Hrehorowicz mieszka w Świebodzinie, z zawodu jest lekarzem. Woli czytać, niż pisać, ale czasem nie może się powstrzymać przed dzieleniem się z innymi swoimi przemyśleniami. Dotychczas opublikowano jego trzy powieści: Wyznania zabójcy Ojca Świętego, Za późno oraz Brzydal i bestia. Jego nowa książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie Empik.com