Ogierek Emil fika koziołki, bryka, wspina się, rzucając swojej mamie wyzwanie do zabawy. Mama Camilla przygląda się wyczynom malucha ze stoickim spokojem.

W Zoo Görlitz przyszło na świat źrebię osła. "Emil jest inny"
Osiołek rzucający się na nogi opiekuna zwierząt Phillipa Kießlich – fot. Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec

Nic nie jest w stanie wyprowadzić Camilli z równowagi, gdyż jako 23-letnia klacz jest już bardzo doświadczoną mamą. Jest to również powód, dla którego nie przejmuje się tym, iż goście zachwyceni urokiem małego osiołka starają się być w jak najbliższym kontakcie z jej synkiem. Emil natomiast cieszy się uwagą gości i rokoszuje ich pieszczotami.

Niektóre z jego zachowań są jednak nieco dziwne i bardziej przypominają psa niż osła. Co rusz rzuca się z oddaniem na nogi opiekunów, a następnie opada na ziemię. Uwielbia też podgryzać ich łydki. Zdecydowanie brak mu jeszcze dobrego wychowania.

Zobacz:   Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Jak każde nowo narodzone źrebię w görlitzim zoo, Emil także został zważony oraz poddany kontroli weterynaryjnej w pierwszym dniu życia. Jego waga urodzeniowa to 19 kg. Jest zdrowy, wesoły i regularnie przybiera na wadze.

Swoje imię osiołek zawdzięcza głosowaniu na polskim i niemieckim profilu Facebook goerlitzkiego zoo. Zdecydowana większość z ponad 500 zgłoszeń głosowała na to ładne, krótkie i bardzo trafne imię.