5 Grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny dzień w roku, gdy w sposób szczególny możemy podziękować ludziom czyniącym dobro w naszym środowisku lokalnym, w szczególności zaangażowanej młodzieży działającej w kołach wolontariackich.

wideo: YouTube, Jarosław Marciniak

W tym roku z powodu pandemii świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza jest szczególnie trudne, dlatego stowarzyszenie Zakręceni na Aktywność przygotowali bardzo pozytywny filmik o tej tematyce, w którym głównymi aktorami są wolontariusze z Zespołu Edukacyjnego nr 7 w Zielonej Górze.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wszystkie dziedziny życia. Niosą pomoc humanitarną i medyczną, wspierają organizacje pożytku publicznego oraz inicjatywy pokojowe a także monitorują przestrzeganie praw człowieka.

Zobacz:   Koncert Pink Floyd History w Zielonej Górze

Sprawmy by to święto było ważnym wydarzeniem

Kampania została przygotowana przez Zakręconych na Aktywność i Fabrykę aktywności Młodych w ramach projektu Lubuski Kongres Szkolnych Kół Wolontariackich dzięki dofinansowaniu województwa Lubuskiego z Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych.