Otto bacznie obserwuje wydarzenia na wybiegu. Ciekawy roczny osiołek i jego rodzice pozostali na chwilę w stajni, aby opiekunowie zwierząt Philipp i Nikon mogli bez przeszkód wykonać swoje ostatnie w tym dniu zadanie… Co robią zwierzęta w czasie wolnym? Podaj marchewkę i patrz bo na tę niedzielę zaplanowano zadanie specjalne: lepienie śniegowych bałwanów.

Nie zgadniesz co robią zwierzęta w zoo w wolnym czasie! Podaj marchewkę i patrz!
Co robią zwierzęta w wolnym czasie? Na przykład lepią bałwany – fot. I. Plath, zoo-goerlitz.de

Bałwany robione są dla dobrego samopoczucia zwierząt, gdyż te obecnie, bez gości, doświadczają znacznie mniejszej różnorodności niż zazwyczaj. Aby uniknąć nudy, zoo w Görlitz przywiązuje dużą wagę do enrichchmentu. Mówiąc po polsku: wzbogacania siedliska w celu zapewnienia zajęcia zwierzętom.

Zobacz:   Afrykańskie góralki zaroślowe to mali krewni słonia. 3 właśnie zamieszkały w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Co robią zwierzęta gdy nie ma gości?

I tak na przykład aktualnie papugi z Görlitz słuchają radia. Bardzo lubiane są mocne bity, które papugi celebrują trzepocząc skrzydłami, wisząc do góry nogami i wydając przy tym charakterystyczne okrzyki. Ich koledzy z tybetańskiej wioski, podczas codziennego obchodu zoo, zachowują się już nieco ciszej. Ponieważ obecnie w zoo przebywają tylko pracownicy, wielbłądy mogą swobodnie poruszać się poza wybiegiem, oczywiście pod nadzorem opiekunów. Natomiast dokładanie większych starań w celu zdobycia pożywienia, dotyczy już wszystkich zwierząt.

Zobacz:   Afrykańskie góralki zaroślowe to mali krewni słonia. 3 właśnie zamieszkały w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Jeszcze tylko ostatnie poprawki kapelusza i bałwan gotowy. Philipp jest trochę dumny ze swego małego dzieła sztuki wykonanego ze śniegu, gałęzi jodłowych i marchwi. Drzwi stajni otwierają się, Otto wraz z rodzicami maszeruje w kierunku nowego współlokatora ze śniegu. Fakt, że ten na powitanie miał ze sobą rzepę, będzie go kosztował utratę głowy, no i Filip może odrobinę posmutnieje. Ale czego się nie robi, aby zapewnić zajęcie swojemu podopiecznemu osłowi?