Jak informuje Straż Graniczna, Niemcy przywracają kontrole graniczne na granicach wewnętrznych Niemiec. To rozwiązanie tymczasowe, wprowadzone na trzy tygodnie w związku ze szczytem G7, który odbędzie się w Bawarii.

Niemcy przywracają kontrole graniczne, tymczasowo
fot. Pixabay

Strona niemiecka informuje, że w dniach od 13 czerwca do 3 lipca, zostaną tymczasowo przywrócone kontrole graniczne na granicach wewnętrznych Niemiec. Związane jest to ze szczytem G7, który odbędzie się w Bawarii – poinformowała w piątek, 10 czerwca, polska Straż Graniczna.

Pogranicznicy dodają, że w tym czasie podróżni przekraczający niemieckie granice lądowe, powietrzne i morskie mogą zostać poddani kontrolom granicznym, dlatego rekomendowane jest posiadanie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo.

Zobacz:   Brytyjska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Szczyt G7: Niemcy przywracają kontrole graniczne

Szczyt przywódców krajów G7 w Niemczech odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Oprócz delegacji krajów należących do G7 czyli Niemiec, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Japonii w tym roku pojawi się również Ukraina, nie będzie natomiast delegatów z Rosji.