Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022 to już 4. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, który w minionych latach spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym w pierwszy dzień wakacji 2022
Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym w pierwszy dzień wakacji 2022 – fot. Policja.pl

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, po raz kolejny włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.