Oszuści działający w Internecie nieustannie poszukują nowych sposobów na nieuczciwe wzbogacenie się, do najnowszych należą oszustwa przy zakupie węgla.

Uwaga na oszustwa przy zakupie węgla. Po wpłacie zaliczki kontakt się urywa
fot. Pixabay

W obliczu trwającego sezonu grzewczego oraz problemów z zakupem węgla, coraz częściej pojawiają się oszustwa przy zakupie węgla. Oszuści wykorzystują obecną sytuację, oferując atrakcyjne ceny i obietnice błyskawicznej dostawy, co powinno wzbudzić naszą czujność.

Oszuści pobierają zaliczki i kontakt z nimi się urywa a kupujący zostają bez pieniędzy i bez zakupionego towaru. Oszuści stosują również inne metody działania, takie jak oferty węgla od nieistniejących firm, sprzedawanie pomalowanych na czarno kamieni, czy też tworzenie fałszywych stron internetowych.

Zobacz:   Miał zarobić na papierach wartościowych, stracił 5 tysięcy złotych oszukany przez fałszywego doradcę

Zanim zdecydujemy się na zakup opału w okazyjnej cenie, powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę i zastanowić się, czy rzeczywiście niska cena jest równoznaczna z jakością i uczciwością sprzedawcy. Policja apeluje, aby zwracać uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół i kupować tylko u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców. Pomysłowość oszustów nie ma granic, a Internet to miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń.

Komentarze