Dzielnicowy ze Słońska pomógł bezdomnemu przebywającemu na terenie jednego z pustostanów. Już po kilku zamienionych z mężczyzną słowach, dostarczył dla niego ciepłą zimową kołdrę. A to dopiero początek. Natychmiast poinformował instytucje pomocowe, a także lokalny samorząd, aby wspólnymi siłami wesprzeć potrzebującego.

Dzielnicowy ze Słońska pomógł bezdomnemu
Dzielnicowy ze Słońska pomógł bezdomnemu przebywającemu na terenie jednego z pustostanów – fot. Policja

Dwa oblicza zimy. Pierwsze to piękne, białe krajobrazy i niezliczone sposoby na aktywne spędzenie czasu wolnego. Sanki i śnieżne budowle, od kilku dobrych dni królują praktycznie w całym kraju. Policja zwraca jednak uwagę, na to drugie, znacznie smutniejsze oblicze obecnej pory roku. Wraz z opadami śniegu nadeszły mocno odczuwalne spadki temperatur. To oznacza bardzo ciężki okres dla osób bezdomnych. Dworce, altany działkowe, pustostany… właśnie w takich miejscach szukają schronienia. Często wydaje się im, że są pozostawieni sami sobie. Nic bardziej mylnego.

Zobacz:   20-letni diler aresztowany. Handel narkotykami był jego stałym źródłem dochodu

Najlepszym tego przykładem jest interwencja aspiranta sztabowego Marcina Warsińskiego oraz młodszego aspiranta Remigiusza Zacharenia. Dzielnicowy ze Słońska pomógł bezdomnemu. Gdy tylko uzyskali informację o osobie bezdomnej w jednym z pustostanów na terenie gminy Słońsk, od razu ruszyli z pomocą. Zastany na miejscu mężczyzna opowiedział funkcjonariuszom jak znalazł się w obecnej sytuacji życiowej.

Nie chciał pomocy

Nie chciał żadnej pomocy, w tym również proponowanej opcji udania się do noclegowni. Wspomniał jedynie, że nie ma czym okryć się podczas snu. Dzielnicowy Warsiński przeprosił na chwilę swojego rozmówcę i oznajmił, że wspólnie z kolegą zaraz do niego wrócą. Po kilkunastu minutach, mundurowi ponownie znaleźli się przy pustostanie. Policjant postanowił pojechać do domu i przywieść potrzebującemu swoją zimową kołdrę. Mężczyzna był bardzo zaskoczony i wzruszony zachowaniem funkcjonariusza.

Zobacz:   20-letni diler aresztowany. Handel narkotykami był jego stałym źródłem dochodu

To jednak nie koniec wsparcia dla tego człowieka. Dzielnicowy ze Słońska pomógł bezdomnemu a także skontaktował się ze słońskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i władzami samorządowymi. Cel jest jeden – wspólnymi siłami w jak największym możliwym zakresie pomóc bezdomnemu mężczyźnie.

Aby pomóc policjantom, w jeszcze szybszym dotarciu do miejsc, w których przebywać mogą osoby bezdomne, przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Twoje jedno kliknięcie – znacznik „osoba bezdomna wymagająca pomocy” może uratować ludzkie życie.