Na 3 miesiące trafił do aresztu 28-latek zatrzymany przez bolesławieckich stróżów prawa. Odpowie on za wytwarzanie i posiadanie środków odurzających, posiadanie broni i posłużenie się fałszywym dokumentem.

przestępstwa narkotykowe
Materiał operacyjny KPP w Bolesławcu – fot. Policja.pl

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku skoordynowanych działań zatrzymali 28-letniego obywatela Czech podejrzanego o przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu oraz posiadanie broni i posłużenie się podrobionym dokumentem.

Intensywne czynności operacyjne przeprowadzone przez policjantów pozwoliły zlokalizować miejsce pobytu 28–latka i w konsekwencji zatrzymać go. Mężczyzna w pojeździe, którym się poruszał posiadał marihuanę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez podejrzanego mundurowi zabezpieczyli kolejne substancje odurzające. W garażu wynajmowanym przez zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli blisko tysiąc porcji handlowych narkotyków w postaci metamfetaminy oraz marihuany, a także różne przedmioty i środki mogące posłużyć do wytworzenia substancji psychoaktywnych. Ponadto policjanci zabezpieczyli broń wraz z amunicją, dokumenty, drukarki i laminatory.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dwukrotnie posłużył się podrobionym dowodem osobistym, zawierając umowy najmu lokali. Co więcej w wynajmowanym przez 28-latka garażu policjanci zabezpieczyli pojazd przywłaszczony z wypożyczalni samochodowej działającej na terenie województwa mazowieckiego.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Poza tym mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, a Czesi wystawili za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące wytwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni bez wymaganego zezwolenia, a także posłużenia się podrobionym dokumentem. Sąd zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Podejrzany działał w warunkach powrotu do przestępstwa, ponieważ był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, dlatego teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.