Pomoc ludziom potrzebującym, znajdującym się w trudnych sytuacjach to jedno z głównych zadań, które każdego dnia z dużym zaangażowaniem i poświęceniem realizują policjanci podczas pełnionej służby. Jednak nie rzadko mają miejsce sytuacje, kiedy funkcjonariusze pomagają w nietypowych zdarzeniach, chociażby związanych z ratowaniem zwierząt.

policjanci
Policjanci pomogli zagubionej śwince w Jaworze | fot. Policja.pl

Taką właśnie interwencję przeprowadzili wczoraj mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Dotyczyła ona błąkającej się czarnej świnki wietnamskiej, o której zaalarmowali dyżurnego tamtejszej jednostki Policji mieszkańcy jednego z osiedli.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zgłoszenia, mocno się zdziwili, widząc czarną świnkę, ponieważ wcześniej nie wiedzieli jakiego zwierzęcia dotyczy interwencja. Niemniej jednak funkcjonariusze szybko przystąpili do działania, aby pomóc wystraszonemu i jak się okazało bardzo głodnemu stworzeniu. Pomocy w złapaniu świnki udzielił im jeden z mieszkańców osiedla, który zwabił zwierzątko przy pomocy jedzenia. Mundurowi owinęli świnkę kocem i zaopiekowali się nią. Zagubione stworzenie na rękach policjanta zachowywało się spokojnie, najprawdopodobniej czuło, że trafiło w dobre ręce osób, które chcą jej pomóc.

Po zakończonej akcji zwierzątko trafiło pod fachową opiekę jaworskiego TOZ-u. Miejmy nadzieję, że urocza świnka szybko wróci do swojego właściciela.