Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia do którego doszło w poniedziałek, 13 kwietnia w Legnicy. Kobieta z trzeciego piętra budynku wyrzuciła psa, meble, narkotyki i inne drobne przedmioty. Niestety zwierzę nie przeżyło upadku. Kobieta została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie.

wyrzuciła psa
Zdjęcie ilustracyjne, Narkotyki zatrzymane przez Kryminalnych z Drezdenka – for. Policja.pl

Zgłoszenie o tym, że okna jednego z bloków mieszkalnych w Legnicy został wyrzucony pies wpłynęło wieczorem 13 kwietnia. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zauważyli leżące zwierzę, które nie dawało żadnych oznak życia oraz porozrzucane meble. Okazało się, ze właścicielką psa jest 45–letnia kobieta mieszkająca w bloku, przed którym znaleziono martwego czworonoga.

Zobacz:   Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania

Ze wstępnych ustaleń wykonanych na miejscu zdarzenia wynika, że kobieta najprawdopodobniej podczas awantury ze swoim dzieckiem zaczęła wyrzucać przez okno meble oraz inne drobne przedmioty. Niestety wśród rzeczy, które 45-latka postanowiła zrzucić z trzeciego piętra, znalazł się też pies rasy york. Ponadto podczas oględzin wykonanych przez technika kryminalistyki ujawniono wśród leżących na ziemi przedmiotów pojemnik z zawartością, która okazała marihuaną.

Policjanci zatrzymali 45-latkę i umieścili ją w policyjnym areszcie. Zwłoki zwierzęcia zabezpieczono do sekcji. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za czyny, których dopuściła się zatrzymana, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.