Panthers Wrocław szukają zawodników ważących powyżej 100 kg na pozycję liniową. Rekrutacja odbędzie się w połowie stycznia na wrocławskim Stadionie Olimpijskim.

Panthers Wrocław szukają zawodników o wadze powyżej 100 kg
fot. Unsplash

Panthers Wrocław to jedyny polski zespół w European League of Football, prestiżowych rozgrywkach futbolu amerykańskiego. Klub poszukuje zawodników w rozmiarze XXL w celu wzmocnienia swojej linii ofensywnej i defensywnej. Panthers Wrocław zapraszają do udziału w rekrutacji wszystkich zawodników powyżej 15. roku życia, niezależnie od dotychczas uprawianej dyscypliny.

Osoby, które nie uprawiały wcześniej sportu zawodowo, również mogą wziąć udział w rekrutacji, ponieważ klub przewidział specjalne zajęcia dla nich. W rekrutacji mogą wziąć udział również osoby, które są za duże lub za mocne na inne dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka.

Zobacz:   Wojciech Sikora o kulisach roli w filmie "Miłość, sex & pandemia" inspiracjach i planach na 2023 rok [wywiad]

Panthers Wrocław szukają zawodników w rozmiarze XXL

Razem z zaprzyjaźnioną drużyną Jaguars Kąty Wrocławskie poszukujemy zawodników w rozmiarze XXL, czyli takich którzy ważą ponad 100 kilogramów. Zapraszamy wszystkich dużych graczy, niezależnie od wcześniej uprawianej dyscypliny. Taki rozmiar zawodnika w wielu innych sportach jest odrzucany, podczas gdy w futbolu amerykańskim są to często najbardziej wartościowi gracze na pozycjach liniowych, a nawet biegacze. Jeśli jesteś za duży i za silny na piłkę nożną, kosza czy siatkówkę weź udział w naszej rekrutacji – mówi Jakub Samel, Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław. Jak dodaje – Jesteśmy również otwarci na osoby, które nie uprawiały wcześniej zawodowo sportu. Dla takich osób przewidujemy zajęcia wprowadzające w ten świat od podstaw.

Rekrutacja odbędzie się w piątek 13 stycznia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w trakcie treningu drużyny Jaguars Kąty Wrocławskie. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 18:00, a rekrutacja o 19:00. Na trening należy ze sobą zabrać wygodny strój sportowy oraz buty. Zawodnicy będą oceniani głównie pod kątem ogólnej sprawności fizycznej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz