674 działek metamfetaminy wyeliminowali z rynku policjanci Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej grupy „NYSA”, dzięki kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który posiadał przy sobie znaczne ilości tego narkotyku.

Prowadzenie podejrzanego. Materiał operacyjny zgorzeleckiej Policji – Policja.pl

Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej podczas której okazało się, że posiada przy sobie znaczne ilości metamfetaminy. Zapas narkotyków który miał w Volkswagenie którym jechał, pozwalał na przygotowanie ponad 674 działek narkotyku, który można było wprowadzić na rynek.

26-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę w Zgorzelcu. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od niego również pieniądze.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Kolejny przypadek posiadania znacznej ilości narkotyków wykryli policjanci z Pieńska. Zatrzymali oni 41-latka, mieszkańca powiatu zgorzeleckiego zabezpieczając 200 porcji metamfetaminy.

W wyniku przeprowadzonych czynności w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 200 porcji handlowych matamfetaminy oraz pieniądze na poczet przyszłych kar – mówi podkom. Agnieszka Goguł z Komisariatu Policji w Pieńsku.

Za posiadanie takiej ilości narkotyków obu mężczyznom grozi nawet 10 lat więzienia.

działki metamfetaminy
Metamfetamina zatrzymana przez zgorzelecką grupę „NYSA”. Pozwalała na przygotowanie 674 działek narkotyku – fot. Policja.pl