Miłośnicy zoo musieli czekać całe 132 dni, aby ponownie móc spotkać się ze zwierzętami w ich ulubionym görlitzkim zoo. Nie tylko oni będą mieli powód do radości od 15 marca, także pracownicy zoo z utęsknieniem wyczekiwali ponownego otwarcia ZOO Görlitz.

ZOO Görlitz ponownie otwarte. Czego mogą się spodziewać goście?
Miłośnicy zoo musieli czekać 132 dni, aby ponownie móc spotkać się ze zwierzętami w ich ulubionym ZOO Görlitz – fot. C. Hammer, zoo-goerlitz.de

Dyrektor dr Sven Hammer jest w dobrym nastroju. – Jesteśmy wdzięczni, że politycy poważnie potraktowali nasze argumenty, i że wzrost liczby zachorowań umożliwia nam ponowne otwarcie. W końcu znów będziemy mogli łączyć ludzi ze zwierzętami oraz wzbudzać świadomość w zakresie ochrony gatunków, przecież o to właśnie chodzi w naszej branży! Teraz od nas wszystkich zależy, czy i jak odpowiedzialnie będziemy postępować z wolnością, którą odzyskaliśmy.

W związku z tym obecnie trwają przygotowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym oraz spełnienia wszystkich wymagań. A to kilka faktów istotnych dla gości odwiedzających Zoo Görlitz od poniedziałku:

  • na terenie całego zoo obowiązuje minimalny 1,5 m dystans społeczny
  • obowiązek noszenia maski: we wszystkich zamkniętych budynkach, przed barem i w barze, a także na wszystkich placach zabaw (dzieci od 10 lat)
  • dzienne bilety wstępu (na ustalony termin) można kupić online lub na miejscu w zależności od dostępności. Posiadacze rocznych biletów mogą udać się bezpośrednio do wejścia
  • wstęp na teren zoo możliwy jest tylko dla odwiedzających, którzy podadzą swoje dane kontaktowe
  • aby uniknąć tłumów, nie będzie publicznych prezentacji oraz karmienia zwierząt, a także jazdy na wielbłądach