Na podstawie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy umożliwiono wklejanie naklejek wizowych dla obywateli Ukrainy zatrudnionych jako kierowcy w transporcie międzynarodowym. – informuje Lubuski Urząd Wojewódzki. Ponieważ rozwiązanie to dotyczy wyłącznie osób, które posiadają wizę krajową wydaną na mniej niż 365 dni, przypominamy, iż w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przyjęto szczególne rozwiązania dla kierowców, którym nie można przedłużyć wizy.

LUW: Wizy dla kierowców z Ukrainy w transporcie międzynarodowym
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Od 18 marca uruchomiona została szybka ścieżka dla kierowców w transporcie międzynarodowym, którzy utracili lub w niedługim czasie utracą możliwość świadczenia pracy.

Lubuskie: Wizy dla kierowców z Ukrainy w transporcie międzynarodowym

Firmy transportowe z terenu województwa lubuskiego mogą zgłaszać na maila liczbę kierowców, obywateli Ukrainy którzy zatrudnieni są w firmie i przebywają na terenie województwa lubuskiego, a ich dotychczasowa wiza upłynęła lub upłynie w najbliższym czasie. Dodatkowo w każdej z firm należy ustalić osobę do kontaktu, której dane wraz z numerem telefonu są zawarte w mailu. W treści maila należy dodatkowo zawrzeć imię i nazwisko cudzoziemca, obywatelstwo oraz datę upływu posiadanej wizy.

Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie - w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

Pracownicy Oddziału Cudzoziemców skontaktują się z koordynatorami w poszczególnych przedsiębiorstwach i ustalą terminy wizyt. W pierwszej kolejności zabezpieczane są wnioski osób, którym wiza upłynęła lub na dniach upłynie.

Dotychczasowa współpraca pozwoliła na wydanie około 400 decyzji pobytowych dla obywateli Ukrainy, będących kierowcami w ruchu międzynarodowym. Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie Urzędu do Spraw Cudzoziemców.