Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze, WOSiR w Drzonkowie, lubuskie wsie i miasteczka, a na koniec muzeum w Ochli. Te miejsca odwiedzą uczestnicy międzynarodowego festiwalu Oblicza Tradycji 2022. W Lubuskiem znów zagości światowy folklor. W wydarzeniu wezmą udział m.in. zespoły z Polski, Ukrainy, Kamerunu czy Niemiec.

Rusza międzynarodowy festiwal Oblicza Tradycji 2022
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

W tym roku po raz pierwszy miejscem festiwalowych występów będzie Centrum Kreatywnej Kultury – nowy obiekt przy ul. Sienkiewicza 11, część Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Tam zobaczymy m.in. Dziecięcy Regionalny Zespół „Mały Haśnik” z Beskidu Żywieckiego, Zespół Tańca Ludowego „Zarya” z Bułgarii i Narodowy Zespół Tańca z Meksyku.

Zobacz:   Dożynki Wojewódzkie: XXIV Lubuskie Święto Plonów w Świebodzinie

Nie zabraknie również Gali Tradycji z udziałem wszystkich zespołów i oczywiście gospodarza wydarzenia – Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Zwieńczeniem festiwalu będzie zaś spotkanie z artystami w Ochli połączone z imprezą „Dobre, smaczne, bo lubuskie”, czyli warsztatami kulinarnymi i degustacją regionalnych potraw.

Oprócz Zielonej Góry artyści zawitają też do innych miejsc w regionie, m.in. Bojadeł, Kolska, Małomic, Drezdenka i Żagania. Festiwal Oblicza Tradycji 2022 rozpocznie się w środę, 22 czerwca, o godzinie 16:00 w Centrum Kreatywnej Kultury. Pełny program imprezy dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu.