Do tej pory na rozwój przedsiębiorczości z RPO Lubuskie 2020 wydano ponad 708 mln zł a wsparcie dla firm uzyskało aż 228 projektów. W maju lubuscy przedsiębiorcy będą mogli aplikować o kolejne 10 mln zł.

Wsparcie
fot. Pexels

Już w maju rozpocznie się kolejny nabór wniosków w ramach RPO Lubuskie 2020, którego celem jest wsparcie dla firm w woj. lubuskim. Do wzięcia będzie 10 mln zł. Konkurs z Poddziałania 1.5.1 Rozwój sektora MŚP – wsparcie dotacyjne, skierowany będzie do przedsiębiorców, którzy planują wdrożyć w swych firmach własne lub nabyte wyniki prac badawczo-rozwojowych oraz nabyć prawa do własności intelektualnej, czyli różnego rodzaju patenty, licencje, know-how itp.

Zobacz:   Monitoring rybołowa w województwie lubuskim - podsumowanie sezonu 2022

Obecna perspektywa UE zmierza ku końcowi, ale zakładała ogromne wsparcie dla regionalnej gospodarki oraz innowacyjnych przedsiębiorstw z terenu województwa. Pieniądze przyniosły wiele dobrych efektów. Lubuskie firmy nie raz udowodniły, że potrafią aplikować o środki unijne i wiedzą, jak profesjonalnie przygotować swoje projekty – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.

Wsparcie dla firm w Lubuskiem. Nabór wniosków rusza 18 maja

O dofinansowanie będą mogli starać się również wnioskodawcy, którzy planują kontynuować  projekty badawcze tzw. małej skali lub projekty dotyczące ochrony własności intelektualnej. Pieniądze mogą być przeznaczone na wdrożenie wyników prac B+R, które były realizowane przez przedsiębiorców w ramach Regionalnego Bonu na Innowacje – Działania 1.2.

Zobacz:   Dyrektor gorzowskiego WORD odwołany. Co dotychczas ustalono w sprawie rzekomego mobbingu?

Nabór wniosków trwać będzie od 18 do 24 maja. Więcej informacji o planowanych w tym roku konkursach można znaleźć na stronie rpo.lubuskie.pl w zakładce „Zobacz ogłoszenia oraz wyniki naborów wniosków”.