Wakacje to idealny czas na wypoczynek, ale też na zadbanie o własne zdrowie. Swoją kondycję będzie można sprawdzić już w niedzielę, 26 czerwca. Tego dnia warto odwiedzić Piknik Zdrowia w Gorzowie Wlkp. i skorzystać z bezpłatnych badań. – Ochrona zdrowia mieszkańców regionu to dla nas priorytet – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. – W tym roku nie będziemy mieli wakacji, zaplanowaliśmy pikniki zdrowia, będziemy zachęcać do badań i programów profilaktycznych.

Piknik Zdrowia w Gorzowie Wlkp.
fot. Lubuskie.pl

Piknik Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w Parku Róż. Na mieszkańców czekać będą stoiska lubuskich jednostek ochrony zdrowia, m.in. Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy czy Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Piknik Zdrowia w Gorzowie Wlkp. Badajmy się także w wakacje

Na miejscu specjaliści wykonają np. pomiar ciśnienia tętniczego, analizę składu ciała i sprawdzą poziom cukru we krwi. Pojawi się także dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny dla dzieci. Swoje stoisko będzie miał również Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Na nim dowiemy się więcej o profilaktyce nowotworów piersi, szyjki macicy i jelita grubego w województwie lubuskim – w regionie funkcjonują programy zdrowotne, które umożliwiają skorzystanie z badań profilaktycznych, m.in. cytologii i mammografii.

Na uczestników Pikniku Zdrowia będą czekać również gry, zabawy i inne aktywności. Piknik Zdrowia w Gorzowie Wlkp. odbędzie się 26 czerwca w godzinach 12-16. Kolejne Pikniki Zdrowia zawitają również do: Iłowy Żagańskiej (3 lipca), Lubięcina (10 lipca), Wschowy (17 lipca), Osiecznicy (13 sierpnia), Bogdańca (20 sierpnia), Przytocznej (27 sierpnia) i Janczewa (11 września).