Trwa kolejna edycja kampanii Mosznowładcy. W ramach akcji w sobotę 5 listopada w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn. Panowie przed 40 rokiem życia będą mogli sprawdzić stan swoich jąder dzięki bezbolesnemu badaniu USG, zaś pozostali skontrolują, czy poziom markera nowotworowego prostaty (PSA) jest u nich w normie. 

Akcja Mosznowładcy 2022
fot. materiały prasowe

W tym roku akcja Mosznowładcy trwa aż dwa miesiące, aby zapewnić jak największej liczbie mężczyzn możliwość przebadania się. Podczas poprzedniego wydarzenia, które odbyło się w Zielonej Górze, przeprowadzono 275 badań, z czego 168 samych badań USG. Wykryto 3 przypadki guza jąder. Wykonano również 107 testów PSA, z których 2 wykazały podwyższony poziom markerów nowotworowych.

Zobacz:   11-latek ofiarą wymuszenia rozbójniczego w centrum Gorzowa Wlkp.

Kolejne badania odbędą się 5 listopada w Gorzowie Wielkopolskim, w Galerii NoVa Park. Lekarze będą przyjmować chętnych od 10:00 do 19:00.

Badania USG są bezbolesne i nieinwazyjne, a w ramach kampanii Mosznowładcy będą z nich mogli skorzystać wszyscy mężczyźni między 18 a 40 rokiem życia. Dla Panów po 40 r.ż. przeznaczone są jakościowe testy poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty z kropli krwi. Na badania nie są prowadzone zapisy, decyduje kolejność przybycia. Zarówno badania USG, jak i przesiewowe testy poziomu PSA trwają jedynie kilka minut i nie wymagają żadnego przygotowania.

Zobacz:   To miała być rutynowa kontrola - w aucie były narkotyki, poszukiwany i kierowca bez uprawnień

Realizacja badań nie byłaby możliwa bez zaangażowania partnerów. W tym roku wsparcie technologiczne ponownie zapewniają firmy Profimedical i Hydrex. Po raz siódmy w akcji bierze udział także Nationale-Nederlanden. W gronie partnerów akcji ponownie znalazły się także firmy Bayer i BNP Paribas.

Suchary o jajach – film promujący kampanię 2022

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz