Mężczyzna z Krosna Odrzańskiego chciał targnąć się na swoje życie. Pociął się nożykiem do tapet i uciekł w kierunku rzeki. Do akcji błyskawicznie wkroczyli krośnieńscy policjanci.

pociął się nożykiem do tapet
fot. Policja.pl

Dramatyczna akcja rozegrała się w niedzielę, 21 czerwca, przed godziną 19 kiedy dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Z informacji wynikało, że desperat zranił się nożykiem do tapet i uciekł w kierunku rzeki. Do akcji natychmiast skierowano sierż. szt. Daniela Stępnia oraz sierż. Filipa Kulika.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Policjanci z Wydziału Prewencji szybko dotarli do rannego mężczyzny, zatamowali krwawienie, udzielili mu pomocy przedmedycznej i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Sierż. szt. Daniel Stępień to doświadczony policjant, w kwietniu uratował młodą kobietę, która zamknęła się w łazience i chciała odebrać sobie życie. Podczas akcji policjanci musieli sforsować drzwi.

Zobacz:   41-latka zgłosiła fikcyjne pobicie, sama trafiła za kratki

To już kolejna nieudana próba samobójcza w regionie odnotowana przez Policję w ostatnim dniach. Tylko w czerwcu udaremniono zamach na własne życie mężczyźnie z Żagania, który chciał zatruć się gazem, przeprowadzono dramatyczny pościg za zdesperowanym kierowcą BMW w Świebodzinie, oraz powstrzymano przed skokiem z dachu kamiennicy mężczyznę ze Wschowy. Swoje życie próbował zakończyć również mieszkaniec Nowej Soli, który podciął sobie żyły, mężczyzna z Żar, którego po zażyciu tabletek w porę odnaleziono na terenie byłych koszar oraz mieszkaniec Nowej Soli, aby go uratować policjanci ze strażakami musieli wyważyć drzwi od mieszkania.