Podczas niedzielnych regat na jeziorze Lubikowskim, silny wiatr wywrócił żaglówkę z trzema osobami na pokładzie. Na pomoc ruszyła między innymi łódź policyjna, która wciągnęła jednego z uczestników na pokład. Wywróconą łódź udało się z powrotem postawić na wodzie.

Wiatr wywrócił żaglówkę podczas regat na jeziorze Lubikowskim. Ludzie wpadli do wody
fot. KPP w Międzyrzeczu

Do zdarzenia doszło 9 sierpnia na jeziorze Lubikowskim (pow. międzyrzecki) podczas regat żeglarskich. Do niebezpiecznej sytuacji doszło chwilę po rozpoczęciu imprezy gdy silny podmuch wiatru wywrócił jedną z łodzi na bok a osoby przebywające w żaglówce wpadły do wody. Z pomocą ruszyli policjanci i strażacy na łodziach motorowych, którzy wyciągnęli osoby poszkodowane z wody na pokład.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Jezioro Lubikowskie: Wiatr wywrócił żaglówkę podczas regat

Na szczęście sytuacja na jeziorze, choć wyglądała groźnie, skończyła się dla wszystkich szczęśliwie. Kapoki, które żeglarze mieli na sobie, po wywróceniu łodzi uniosły ich na wodzie a wywróconą przez wiatr żaglówkę udział się bezpiecznie podnieść i uczestnicy mogli kontynuować udział w regatach. Niedzielna impreza na jeziorze Lubikowskim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników sportów wodnych.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz