13-letnia Amelia Kowzan, aktualna Mistrzyni Polski Muaythai, została powołana do Reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai, które już w sierpniu odbędą się w Kuala Lumpur w Malezji. Udział utytułowanej zawodniczki z Żar utrudnia jednak brak możliwości finansowania tej kategorii wiekowej ze środków ministerialnych.

13-letnia Amelia Kowzan z Żar powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Muaythai w Malezji
Amelia Kowzan, Żarski Klub Sportów Walki – fot. Dawid Polok

13-letnia Amelia Kowzan z Żar to 100% sportowiec, każdą wolną chwilę poświęca na doskonalenie się i ciężkie treningi zarówno w Żarskim Klubie Sportów Walki pod okiem trenera Dawida Poloka szkoląc się w Muaythai jak i pracując nad siłą i motoryką pod okiem trenera Adriana Rezlerskiego w Rezler Team Żary. Niedawno została powołana do Reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Muaythai, które już w sierpniu odbędą się w dalekiej Malezji, Kuala Lumpur.

Niestety w tym roku koszty udziału w Mistrzostwach są rekordowo wysokie. Aby umożliwić młodej mistrzyni udział w Mistrzostwach Świata Muaythai w Malezji, uruchomiono specjalną zbiórkę pieniędzy. Zebrane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup biletów lotniczych, opłat hotelu, opłat startowych, badań i polisy.

Niestety brak możliwości finansowania tej kategorii wiekowej ze środków ministerialnych znacznie utrudnia możliwość udziału tej utytułowanej, młodej zawodniczki. – informuje prezes Polskiego Związku Muaythai i żarski szkoleniowiec, Dawid Polok. – Uważamy że każda złotówka przeznaczona na sportowe marzenie Amelii będzie wielką inwestycją w tego sportowca – dodaje.