Wynikiem 0:2 zakończył się finałowy mecz reprezentacji Wojsk Obrony Terytorialnej z 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej. Terytorialsi wracają do domów ze srebrem.

Terytorialsi wicemistrzem Wojska Polskiego w siatkówce
Terytorialsi wracają do domu ze srebrem. – fot. Materiały prasowe, 12WBOT

Tegoroczne mistrzostwa Wojska Polskiego w siatkówce były rozgrywane w Sulechowie. Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej w rozgrywkach grupowych wygrała wszystkie mecze z wynikiem 2:0. We półfinale drużyna WOT pokonała 2:1 reprezentację 12 Dywizji Zmechanizowanej. W całym turnieju reprezentanci WOT ulegli tylko siatkarzom z 11 Lubuskiej Dywizji Pancernej w meczu finałowym.

Do mistrzostw zgłosiło się 10 drużyn z całej Polski, które reprezentowały wszystkie rodzaje sił zbrojnych. W reprezentacji WOT było aż siedmiu żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pięciu z pozostałych jednostek.

Zobacz:   Pieski: Zaginiony 72-latek odnaleziony. Jego stan jest poważny

– Wyjeżdżamy z Sulechowa z poczuciem sukcesu. Nie wygrywa ten, kto nie potrafi przegrywać. Jako zawodnik i trener, przyznaję, że drużynowo daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy dumni z zajęcia tak wysokiego miejsca na podium. Gratulujemy zasłużonego  zwycięstwa 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – relacjonuje ppor. Damian Misterski ze 151 blp w Skwierzynie.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje. Zawodnicy mogli liczyć na silne wsparcie kibiców i żołnierzy z trybun.