Piątkowa decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy 31 października oraz w 1 i 2 listopada zaskoczyła wszystkich. Ogłoszenie przez premiera zamknięcia cmentarzy na kilka godzin przed wejściem zakazu w życie zaskoczyła również lokalnych przedsiębiorców sprzedających znicze i kwiaty w okolicach cmentarzy. Zielonogórskim handlowcom z pomocą ruszyło miasto, które chce odkupić od nich kwiaty.

Zielona Góra odkupi niesprzedane kwiaty.
fot. Pixabay

Decyzja o zamknięciu cmentarzy, ogłoszona w piątek przez premiera na kilka godzin przed wejście w życie zakazu, to cios dla lokalnych przedsiębiorców handlujących w okolicach nekropolii. Wszystkich Świętych to dla nich czas w którym mieli okazję odrobić straty poniesione w ciągu roku z powodu obostrzeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Niemal wszyscy zostali z towarem z którym nie będą mieli co zrobić. Starty idące w tysiące złotych dla niektórych oznaczają koniec biznesu a także długi.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Zielona Góra odkupi niesprzedane kwiaty

Miasto Zielona Góra poinformowało na swoim profilu społecznościowym o decyzji Prezydenta Zielonej Góry, który zdecydował się pomóc zielonogórskim handlowcom. Zakład Gospodarki Komunalnej odkupi od zielonogórskich handlowców, w cenach hurtowych, chryzantemy w doniczkach, których nie udało im się sprzedać z powodu wprowadzonego zakazu.

Kwiaty trafią na miejskie ronda, skwery i do zielonogórskich parków. – Jesienią Zielona Góra będzie znowu kolorowa – napisał Urząd Miejski na swoim profilu. Pomoc dla zainteresowanych osób rusza 31 października od godziny 8:00. Aby z niej skorzystać należy zadzwonić pod numer telefonu 609 453 791.

Zobacz:   Oszustwo biletowe: ponad 60 osób oszukanych na kilkanaście tysięcy złotych