Nieuchwytny był od trzech lat. Oszust poszukiwany 14 listami gończymi przez policjantów w całej Polsce za oszustwa internetowe wobec tysięcy pokrzywdzonych został zatrzymany przez policyjnych łowców głów z Gorzowa Wielkopolskiego. Teraz 35-letni Lubuszanin trafi za kratki na co najmniej 5 lat.

Oszust poszukiwany 14 listami gończymi zatrzymany przez "Łowców Głów" nad morzem
fot. Policja.pl

35-letni Lubuszanin wolność odzyskał w 2018 roku w przerwie w odbywaniu kary za poprzednie przestępstwa związane z przestępczością gospodarczą, kiedy nie powrócił do zakładu karnego. Szybko po tym wiadomym było, że mężczyzna ten powrócił do przestępczego procederu, na którym bezprawnie dorobił się dużych pieniędzy. I tym razem pokusa łatwego zarobku wzięła górę nad resocjalizacją i chęcią podjęcia uczciwej pracy.

Zobacz:   Podrabiana odzież na bazarze w Łęknicy. Zabezpieczono ponad 140 sztuk podróbek znanych marek

Schemat działania tego oszusta był taki sam jak w przypadku poprzednich przestępstw, za które mężczyzna ma orzeczone prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Podobni jak przedtem 35-latek za pośrednictwem portali internetowych, podszywając się pod znaną sieć handlową zajmującą się dystrybucja sprzętu AGD i RTV, oferował do sprzedaży markowe telefony, aparaty czy roboty kuchenne o wysokiej wartości rynkowej po zaniżonej cenie określając to jako specjalna promocja. W ten sposób szybko zdobywał sobie klientów, którzy niczego nie świadomi wpłacali tysiące złotych za towary, które nigdy do nich nie trafiły.

Zobacz:   Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD

Zawiadomienia o oszustwach składane były na terenie całej Polski, które będą teraz rozpatrywane w prowadzonych przez policjantów postępowaniach przygotowawczych w sprawie oszustw. Przez trzy lata mężczyzna był jednak nieuchwytny.

Za 35-latkiem wystawiono 14-listów gończych i ponad 50 zarządzeń o poszukiwaniach. Zadanie związane z jego odnalezieniem, podobnie jak sprawa, którą opisywaliśmy przed kilkoma dniami trafiło do policjantów potocznie nazywanych Łowcami Głów, pod koniec 2020 roku. Od tego momentu doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy współpracowali ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, rozpoczęli szeroko zakrojone czynności operacyjne. Ich cel był jasny – ustalenie miejsca przebywania oraz zatrzymanie poszukiwanego 14-stoma listami gończymi wystawionymi przez sądy w całym kraju.

Zobacz:   Czy Gorzów Wielkopolski zmieni nazwę? Chce tego część mieszkańców

Po raz kolejny skuteczność swoich działań udowodnili w praktyce. W czwartek, 15 kwietnia, na ręce 35-letniego mężczyzny kajdanki założyli właśnie gorzowscy Łowcy Głów. Do jego zatrzymania, którym był całkowicie zaskoczony, doszło na terenie województwa pomorskiego. Mężczyzna został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przekonwojowany do Aresztu Śledczego.