Wynikiem 3:0 na korzyść Wielkopolan zakończył się mecz finałowy. Cztery dni sportowych zmagań w Ostródzie wyłoniły mistrza WOT w piłce siatkowej! Są nimi żołnierze z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wielkopolscy terytorialsi mistrzami WOT w siatkówce. W rozgrywkach wzięło udział blisko 180 zawodników.

Wielkopolscy terytorialsi mistrzami WOT w siatkówce
Wielkopolscy terytorialsi mistrzami WOT w siatkówce. – fot. Materiały prasowe/WOT

Drużyna z wielkopolskiej Dwunastki nie straciła ani jednego seta w żadnym meczu. Terytorialsi powtórzyli sukces z ubiegłego roku. Większość drużyny, bo aż sześciu zawodników, służy w 151. batalionie lekkiej piechoty w Skwierzynie. W rozgrywkach wzięło udział blisko 180 zawodników ze wszystkich brygad oraz centrów szkoleń WOT.

Zobacz:   Hala widowiskowo-sportowa w Nowej Soli już otwarta

Warto podkreślić, że dwóch zawodników z wielkopolskiego składu zostało wyróżnionych. Nagroda najlepszego rozgrywającego trafiła w ręce szer. Piotra Haładusa. MVP z kolei został wybrany szer. Bartłomiej Dorosz.

Wyjeżdżamy z poczuciem absolutnego spełnienia. Drużynowo pokazaliśmy się od najlepszej strony i włożyliśmy we wszystkie mecze sto procent zaangażowania. Możemy być dumni z zajęcia pierwszego miejsca na podium – relacjonuje por. Damian Misterski, kapitan drużyny, na co dzień żołnierz 151. blp w Skwierzynie.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje. Zawodnicy mogli liczyć na silne wsparcie kibiców. Zespół 12. WBOT będzie reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej podczas marcowych Mistrzostw Wojska Polskiego.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz