W pobliżu kangurowego placu w görlitzkim zoo, do aktywności zachęca nowa ścieżka wspinaczkowa dla dzieci. Wyjątkowy plac zabaw oferuje łącznie dziesięć różnych przeszkód, podążających śladami różnych zwierzęcych mistrzów wspinaczki, takich jak: mieszkające na sąsiadującym wybiegu koziorożce alpejskie, pandy czerwone, szopy pracze czy rezusy. Pomaga to nie tylko zrozumieć różne uwarunkowania oraz wyzwania różnych gatunków zwierząt, ale także zapewnia świetną zabawę, rozwija zręczność, motorykę i koncentrację.

Ścieżka wspinaczkowa dla dzieci w Görlitz
Ścieżka wspinaczkowa dla dzieci powstała tuż przy wybiegach dla zwierząt – fot. zoo-goerlitz.de, I. Plath

Bardzo cieszyliśmy się z tak pozytywnego odzewu społeczności – to jest wasz plac zabaw! – mówi Isa Plath, pedagog zoo i kierownik projektu. – W związku z tym wielkie podziękowania kierujemy do Stadtwerke Görlitz, które utworzyły inicjatywę GörlitzCrowd,
a także do wszystkich, którzy wspierali nas finansowo i na końcu mieli dla nas dużo cierpliwości
.

Ścieżka wspinaczkowa dla dzieci będzie dostępna w przygranicznym Zoo Görlitz od soboty, 4 czerwca. Jej budowa była możliwa przede wszystkim dzięki licznym darowiznom, przekazanym m. in. za pośrednictwem inicjatywy GörlitzCrowd, które przekroczyły pierwotny cel zbiórki (5000€) o 1700 €. Planowo budowa ścieżki miała zostać ukończona już w 2021 roku. Projekt został jednak opóźniony ze względu na fakt, iż pracownicy zoo sami pracowali przy jej projektowaniu i realizacji, a także, w niektórych przypadkach, wydłużały się dostawy materiałów do budowy

Zobacz:   Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Kolejna akcja planowana jest na poniedziałek, 5 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaciół Zoo, Koło Przyjaciół ZOO zaprezentuje swoją ulubioną czekoladową grę.

Görlitzkie Zoo wraz ze swoją przyjaznością dla rodzin, różnorodnym grom i zabawom edukacyjnym oraz tematycznym placom zabaw cieszy się obecnie popularnością także poza regionem i została wyróżnione przez familienausflug.info Award jako cel saksońskich wycieczek w 2022 roku.