Policja z Pieńska wraz z Urzędem Celno-Skarbowym zarekwirowała 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Teraz właścicielowi maszyn oraz właścicielowi lokalu w którym prowadzony był nielegalny hazard grozi grzywna – 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nielegalny hazard
fot. Policja.pl

W ramach walki z nielegalnym hazardem policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku zarekwirowali 3 automaty do gier ustawione w jednym z lokali na terenie gminy Pieńsk na Dolnym Śląsku. Na maszynach zainstalowane były gry losowe do celów komercyjnych na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Automaty zostały przekazane służbom celnym, które teraz będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zobacz:   Główna wygrana Ekstra Pensji w Nowej Soli. Szczęśliwiec będzie dostawał pieniądze przez następne 20 lat

Zobacz również: Kolejny cios w nielegalne kasyno. Nawet 300 tys. złotych kary

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje mu lokal, w którym prowadzone są nielegalne gry hazardowe. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.