Mały lis w piaskowym kolorze z zaciekawieniem wyłania się z kolorowego okna tybetańskiego domu, będącego dla „trzyosobowej” rodziny korsaków miejscem odosobnienia. Lis numer dwa przegląda skład drewna i wspina się po różnych płaszczyznach na najwyższy punkt wybiegu, podczas gdy lis numer trzy usadowił się wygodnie na warsztatowym stole tybetańskiego cieśli.

Korsaki na Dzień Dziecka
fot. materiały prasowe/zoo-goerlitz.de/C. Hammer

Lisy stepowe zwane też korsakami, o wysokości w kłębie 30 cm i masie ciała 2,5 kg należą do mniejszych przedstawicieli rodziny psowatych. Szczególną uwagę przyciągają ich intensywnie bursztynowe oczy. Kilka dni temu trzy korsaki, po cichu, mogły wprowadzić się do wybudowanego specjalnie dla nich wybiegu, znajdującego się na terenie wioski tybetańskiej.

Zobacz:   Od A jak ara do Z jak złotogłowa marmozeta. Inwentaryzacja zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż mimo wszystkich obecnych przeciwności udało nam się zrealizować ten projekt i tym samym stworzyć nowy, bardzo atrakcyjny obiekt zarówno dla naszych gości, jak i zwierząt – mówi dyrektor zoo dr Sven Hammer. – Było to możliwe dzięki intensywnej pracy naszych pracowników, a także finansowemu wsparciu Apteki Linden, która pokryła koszt materiałów budowlanych. – dodaje.

Oficjalne otwarcie wybiegu planowane jest na Dzień Dziecka, 1 czerwca o godzinie 13:00. Tego dnia każde dziecko, przy wejściu do zoo, w kasie, otrzyma prezent w postaci pandziego talara. Odpowiada on równowartości 1€ i można go wymienić w barze z przekąskami lub sklepiku lub też zachować jako „złotą” pamiątkę wzbogacającą rodzinny majątek.