Lubuski Paszport Turystyczny 2021 już jest. Oprócz grona 26 partnerów, którzy brali udział w zeszłych edycjach, w tym roku pojawiły się kolejne atrakcje.

Lubuski Paszport Turystyczny 2021. Kolejna edycja już ruszyła
fot. Pixabay

Lubuski Paszport Turystyczny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zwłaszcza w dobie koronawirusa – powinniśmy wspierać naszych lokalnych producentów między innymi poprzez zakup ich produktów – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.  

W tym roku przygotowano 8 tys. paszportów, które będą funkcjonować od 1 czerwca do 30 września. Urząd marszałkowskim postanowił wesprzeć tę inicjatywę i włączyć się w taką formę promocji produktów regionalnych. To propozycja dla mieszkańców regionu i turystów, którzy będą mogli odwiedzić urokliwe miejsca województwa lubuskiego i skosztować regionalnych produktów w specjalnie przygotowanej dla właściciela paszportu ofercie.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Lubuski Paszport Turystyczny to połączenie mini-przewodnika, karty rabatowej i karty klubowicza. Jednocześnie jest to narzędzie współpracy między gospodarstwami i firmami, wytwarzającymi lub udostępniającymi produkty regionalne, na zasadzie wzajemnego polecania usług i produktów. Zgodnie z powyższymi założeniami turyści spędzający urlop w naszym regionie, ale również jego mieszkańcy, odwiedzają ciekawe, godne zobaczenia miejsca wskazane w paszporcie, zdobywają pamiątkowe pieczątki i korzystają z oferowanych przez Lubuski Paszport Turystyczny rabatów. W ubiegłym roku komplet pieczątek udało się zebrać zaledwie 6 osobom.

Celami projektu są:

  • podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez upowszechnianie wiedzy o produktach regionalnych, ich twórcach i miejscach powstawania
  • zwiększenie dostępności produktów regionalnych i udostępnianie wiedzy o ich walorach zdrowotnych i ekologicznych
  • zwiększenie popularności atrakcji i producentów regionalnych poprzez stworzenie możliwości odwiedzin a także bezpośredniego kontaktu
Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Jak co roku, dla pierwszych trzech osób, które zbiorą komplet 26 pieczątek, wicemarszałek Tomczyszyn przygotował kosz lubuskich produktów regionalnych. – Zapraszamy do zabawy i spotkajmy się w dobrym gronie na szlaku lubuskiego produktu. – zachęca portal Lubuskie.pl. Lubuski Paszport Turystyczny Zielone Grona jest rozdawany bezpłatnie przez Partnerów i członków Stowarzyszenia Zielone Grona.