Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że już 11 czerwca odbędzie się pierwszy lot z Zielonej Góry do Zadaru. Połączenie będzie obsługiwane przez LOT aż do 17 września.

LOT uruchamia nowe połączenie z Zielonej Góry do Zadaru. Nad Adriatyk dostaniemy się w 2 godziny
Zadar w Chrowacji. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Zielona Góra po raz kolejny staje się punktem wyjścia do odkrywania nowych miejsc i kultur. Od 11 czerwca w każdą niedzielę o godzinie 15:35 z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost, będzie odlatywał samolot do Zadaru w Chorwacji. Powrót do Zielonej Góry zaplanowano na godzinę 18:05. Loty z Zielonej Góry do Zadaru odbywać się będą samolotami Embraer 175. Połączenie będzie obsługiwane przez LOT aż do 17 września.

Zobacz:   Wrócą loty czarterowe z Zielonej Góry do Taby. Można już rezerwować wczasy w Egipcie

Decyzja o uruchomieniu tego połączenia jest wynikiem przetargu ogłoszonego przez samorząd województwa lubuskiego. LOT już w minionym sezonie letnim obsługiwał podobne połączenia z Zielonej Góry do chorwackiej Rijeki, cieszące się dużym zainteresowaniem podróżnych.

Połączenie do Zadaru to doskonała okazja aby odkryć uroki Chorwacji. Zadar to miasto o bogatej historii, pięknych plażach i klimatycznych uliczkach. Czekają tam na podróżnych liczne atrakcje, w tym słynne Morske Orgulje (Morskie Organy) oraz jedyny w swoim rodzaju Pozdrav Suncu (Pozdrowienie Słońca).

LOT udowadnia swoje zaangażowanie w rozwijanie regionalnych połączeń lotniczych, umożliwiając podróżnym z Zielonej Góry łatwiejszy dostęp do fascynujących miejsc. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w czerwcu uruchomione zostanie też połączenie z Krakowem.

Komentarze