Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitzkiego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w Sächsische Zeitung zatytułowany „Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu” słusznie wywołał poruszenie. Punktem wyjścia był wywiad na temat aktualnej sytuacji i rozwoju liczby odwiedzających w czasie pandemii.

Zamknięcie Zoo w Görlitz nie wchodzi w grę
materiały prasowe – fot. zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Ze względu na wiele wymogów higienicznych nie zaobserwowano spodziewanego napływu odwiedzających, po ponownym otwarciu zoo w Görlitz w kwietni. – Mamy nadzieję, że latem odwiedzi nas jak najwięcej gości, abyśmy mogli bezpiecznie przetrwać zimę. Obecne zachowania odwiedzających prawdopodobnie nie wystarczą, aby pokryć nasze koszty do końca roku – powiedział w wywiadzie dyrektor zoo. Z wypowiedzi wywnioskowano, że zoo może zostać zamknięte. – Nie powiedziałem tego w ten sposób. Jeśli ponownie staniemy w obliczu związanego z pandemią zamknięcia na polecenie rządu, możemy nie być już w stanie oferować wszystkich usług, w zwykłym trybie i dotychczasowej jakości.

Zamknięcie Zoo w Görlitz nie wchodzi w grę

Wszystkie ostateczne wypowiedzi na temat przyszłości zoo do końca roku, pozostają jedynie spekulacjami. Najlepszą pomocą dla Naszego Zoo w obecnej sytuacji jest i pozostanie jak największa liczba osób odwiedzających. Dlatego wszyscy, którzy chcą wesprzeć zoo, powinni odwiedzić je już teraz. Tak się składa, że znów mamy sporo nowości do odkrycia!

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych